Osvrt na rad i intervencije društva u 2021. godini

Kako se bliže posljednje sekunde ove godine, želimo vas podsjetiti na neke od bitnijih događaja u radu društva i intervencije koje su obilježile naše društvo u 2021. godini.

Godinu smo započeli u novom prostoru koji se sastoji od upravne zgrade na dvije etaže i četiri garaže.

U ožujku, na temelju novog statuta, donesenog 27.12.2020. godine, održala se izvještajno-izborna skupština društva na kojoj je izabran novi predsjednik Marko Ivanišić i novi zapovjednik Božidar Biondić, kao i prateća tijela društva.

U svibnju putem natječaja dobivamo sredstva od Brodsko-posavske županije, koja koristimo za kupovinu opreme za spašavanje iz dubina kako bismo i na takvim intervencijama mogli pružiti adekvatnu pomoć unesrećenima.

Mjesec srpanj donosi nam najznačajniju donaciju ove godine. Od pokrajine Tirol i naših kolega iz Fulmpesa, dobivamo tehničko-navalno vozilo Steyr koje podiže našu operativnost na višu razinu. Još jednom veliko hvala kolegama iz Fulpmesa na ovoj velikoj donaciji.

Rujan je obilježila nabava i samostalno sastavljanje ormarića za osobnu zaštitnu opremu naših operativnih vatrogasaca, kako bi imali prave uvjete za čuvanje i održavanje njihove bitne opreme, a i smanjili vrijeme potrebno za izlazak na intervencije.

Godina na izmaku dala nam je puno, a mi smo joj istom mjerom vratili i to kroz deset intervencija od kojih su dvije bile požar otvorenog prostora, tri tehničke intervencije u prometu, dva požara dimnjaka, dva manja požara pomoćnih zgrada te jedan manji požar na Adventu u Garčinu.

Zahvaljujemo se svima onima koji nas podržavaju i prate naš rad, svima koji su nas posjetili i koje smo posjetili ove godine, svima onima koji su sudjelovali u održavanju i radovima u našem novom domu i našim operativcima i njihovim obiteljima na odricanju i hrabrosti prilikom izlaska iz svojih domova i odlaska u još jednu intervenciju.

Hvala vam.

fb-share-icon